četvrtak, 5. ožujka 2026.

Rezultati XVIII. ZeKa-e 2026.

U organizaciji splitskoga Boživrana, u Dugoj se Resi  od 27.veljače do 1. ožujka održalo 18. po redu okupljanje hrvatskih logičara ZeKa 2026, u okviru kojeg su provedena  dva natjecanja ZeKa Logika ’25 - Prvenstvo Hrvatske u rješavanju logičkih zagonetaka i ZeKa Sudoku ’25 - Prvenstvo Hrvatske u rješavanju sudoku zagonetaka. Ovaj skup je okupio 70-ak ljubitelja logike i gostiju, a nastupilo je ukupno 51 rješavač i to: 30 natjecatelja mlađih uzrasta (U-27), 17 seniora i 4 veterana (60+).

Na ZeKa Logika ’26, nastupilo je 38 logičara koji su rješavali 4 seta zadataka: klasika, minijature, izbor zadataka WSC, te set zadataka hrvatskih autora, a medaljaši su bili:

            1.)Tina Bratim, Žrnovnica                 (537)

            2.) Sanda Reić Tomaš, Split                      (427)

            3.) Helena Kelava, Kaštel Štafilić            (384)


U kategoriji mlađi uzrasti među 18 logičara pobijedila je Tina Bratim ispred Helene Kelava i Fabjana Markovinovića, dok je od četvero veterana najbolji bio Stjepan Varaždinac ispred Tatjane Zemljić i Luke Pavičića.

Na ZeKa Sudoku ’26, nastupilo je 48 sudokaša, a rješavali su 4 seta zadataka: klasika, minijature, izbor zadataka sa WSC i varijacije. Dominirali su mlađi uzrasti, a odličja su osvojili:

1.)Tina Bratim, Žrnovnica     (289)

2.) Fabjan Markovinović, Zagreb            (265)

3.) David Ian Lučić, Zagreb (227)

U kategoriji juniora (SŠ) nastupilo je 13 sudokaša, a najbolji je bio David Ian Lučić ispred Ive Rabar i Lovre Đereka, a od 8 kadeta (OŠ) najbolja je bila Ana Markoljević ispred Eme Bosnić i Matilde Krušelj. U kategoriji veterana najbolji sudokaš je bio Damir Vratković ispred Tatjane Zemljić i Stjepana Varaždinca.

U konkurenciji za trofej ZeKa ‘26 sudjelovalo je 35 rješavača u oba natjecanja, a sa dva prva mjesta pobijedila je Tina Bratim (2), ispred Fabjana Markovinovića (7). U borbi za treće mjesto sa 11 punata bili su Helena Kelava i Goran Vodopija, a brončanog zeca je osvojila Helena Kelava koja je imala jedno postolje. Nedjeljno jutro je bilo rezervirano za timska natjecanja u logici i sudokuu, a oba naslova je odnijela ekipa Boživrana: u logici Tina Bratim i Davor sa Sandom Reić Tomaš, a u sudokuu Tina Bratim i Davor sa Zoricom Radunić.


U revijalnom dijelu susreta, petak navečer,  bio je  rezerviran za spajalicu i kviz u trojkama Mira Šarića, dok se u subotu održao Slatki kup, natjecanje u slagalicama za kilogram slatkiša, u kojem je pobijedio osmoškolac Ivan Raguž iz Varaždina.

Luka Pavičić


Nema komentara: